ZGO 6

Pozdravljeni šestošolci,

za vsa morebitna vprašanja sem dosegljiva na e-mail: sladjana.sucur@guest.arnes.si.

ZADNJA OBJAVA

Pozdravljeni šestošolci,

pa smo dočakali, da se zopet vrnemo v šolo. Tokrat vam objavljam rešitve petkovih nalog (petek, 29. 5. 2020).

Preglejte in uredite si zapiske v zvezku.

Naslednji petek, 5. 6. 2020, pa nadaljujemo v razredu.

Lep vikend.

resitve-ljudske-sege-in-navade

PETEK, 29. 5. 2020

Pozdravljeni šestošolci,

danes bomo spoznali, kaj so to šege in navade ter ponovili državne praznike in pomembne dneve v RS.

V priponkah imate navodila za današnje delo in rešitve prejšnjega petka.

Želim vam uspešno reševanje nalog.

zgo6-ljudske-sege-in-navade

resitve-kulturna-dediscina

PETEK, 22.5.2020

Pozdravljeni šestošolci,

začenjamo z zadnjo izbirno temo pri zgodovini v 6. razredu: Kulturna dediščina, šege in navade. V priponki imate navodila za delo.

Prav tako imate rešitve od ponavljanja.

Želim vam uspešno delo.

zgo6-kulturna-dediscina

resitve-ponavljanje-vrste-druzin

PETEK, 15.5.2020

Pozdravljeni šestošolci,

pa smo spet pri uri zgodovine. Že nekaj časa obravnavamo način življenja. Tokrat bomo pa ponovili, kaj smo se naučili o različnih tipih/vrstah družine v prazgodovini, starem, srednjem in novem veku.

V priponkah imate navodila za delo za današnjo uro zgodovine in rešitve prejšnje ure zgodovine, ko ste primerjali življenje nekoč in danes.

Želim vam uspešno reševanje naloge in vikend z veliko sonca.

zgo6-ponavljanje-vrste-druzin

resitve-zivljenje-nekoc-in-danes

PETEK, 8.5.2020

Pozdravljeni šestošolci in šestošolke,

prvomajske počitnice so se zaključile in spet smo v šoli na daljavo. Pri zgodovini še vedno govorimo o družini. Tokrat boste poleg tega, kakšna je bila družina v preteklosti, primerjali še otroštvo nekoč in danes ter položaj žensk nekoč in danes. Ker tudi tu so se zgodile velike spremembe.

Naslov današnje učne ure je ŽIVLJENJE NEKOČ IN DANES. V priponki imate navodila za delo. Če boste imeli težave, mi lahko pišete na e-mail.

Želim vam uspešno reševanje nalog.

zgo6-zivljenje-nekoc-in-danes

V priponki so rešitve od petka, 24.4.2020 – Družina v srednjem in novem veku.

resitve-vrste-druzin

PETEK, 24.4.2020

Pozdravljeni šestošolci,

končno je petek in nato sledijo prvomajske počitnice.

Preden se odpravimo na počitnice, pa bomo spoznali še nekaj različnih vrst družin. Prejšnjo uro ste brali o družini v prazgodovini in starem veku. Danes boste spoznali vrste družin v srednjem in novem veku.

Spodaj v priponki imate navodila za delo. In še rešitve prejšnjega petka.

Želim vam lepe prvomajske počitnice.

zgo6-vrste-druzin

resitve-nacin-zivljenja

PETEK, 17.4.2020

Pozdravljeni učenci in učenke 6. razreda,

danes bomo obravnavali novo izbirno temo NAČIN ŽIVLJENJA. Spoznali boste različne vrste družin skozi zgodovino. V priponki imate navodila za delo. V primeru nerazumevanja ali nejasnosti, sem vam na voljo na e-mailu.

Rada bi vas spomnila, da mi morate posredovati rešitev (dve besedi) ponavljanja od prejšnjega petka na e-mail.

Želim vam lep in sončen prihajajoči vikend.

zgo6-nacin-zivljenja

resitve-ponavljanje

OPOZORILO ZA 6. RAZRED!

Šestošolci, iskreno se vam opravičujem.

V navodilih za petek se je prikradel tiskarski škrat. Prišlo je do napake v zapisu mojega maila, a glede na vaše odgovore, sklepam, da ste že ugotovili, da pravilno rešitev naloge morate poslati na mail: sladjana.sucur@guest.arnes.si.

Sprejmite moje opravičilo.

PETEK, 10.4.2020

Pozdravljen 6. razred,

prejšnji petek ste imeli športi dan, zato je ura zgodovine odpadla. Upam, da ste pogledali rešitve na vprašanja od petka, 20.3. in 27.3.2020 (rešitve so spodaj pod naslovom 6. razred – odgovori na vprašanja).

Tokrat vam v prilogi pošiljam navodila za delo. Imate vprašanja, na katera boste odgovorili in mi dobljeni besedi poslali na moj e-mail: sladjana.suucr@guest.arnes.si do četrtka, 16.4.2020.

Želim vam lepe prihajajoče velikonočne praznike. Ostanite še naprej zdravi in pridni.

zgo6-ponovitev

PRVI APRIL

Pozdravljeni, upam, da se boste spomnili, da je jutri 1. april in da je treba nekoga “naapriliti”. V prilogi vam pošiljam, kaj je značilno za 1. april. Bom pa zelo vesela, če mi sporočite, kakšno zanimivo šalo na mail: sladjana.sucur@guest.arnes.si.

prvi-april

6. RAZRED – ODGOVORI NA VPRAŠANJA

Pozdravljeni šestošolci,

v priponki vam posredujem odgovore na vprašanja za učno snov, ki ste jo obravnavali v petek, 20.3 in v petek, 27.3.2020. Upam, da imate približno take odgovore.

Ostanite še naprej tako pridni, delavni, zdravi in seveda doma.

resitve

PETEK, 27.3.2020

Pozdravljeni šestošolci,

danes se boste učili o začetkih medicine.

Navodila za delo:

V zvezek napiši naslov:

ZAČETKI MEDICINE – Mumificiranje v starem Egiptu

Preberi v U, str. 55, kako je potekalo mumificiranje (moder okvir).

V zvezek pod 1. točko napiši:

1. Mumificiranje v starem Egiptu.

Skiciraj potek mumificiranja (pomagaj si s sliko v U, str. 55, lahko pa uporabiš tudi svojo domišljijo).

Nato preberi v U, str. 54 in 55, celotno besedilo in odgovori na vprašanja.

1. Kako so ljudje zdravili bolezni v času prvih civilizacij? Kako so pridobivali znanje?
  2. S čim je bila medicina povezana in zakaj?
  3. Kdo so bili prvi zdravniki? Kaj so znali narediti?
  4. Čemu so egipčanski zdravniki posvečali skrb in zakaj? Na kaj te to spomni?
  5. Kaj je balzamiranje? Ali še danes mumificirajo trupla?
  6. O čem govori Hipokratova prisega? Ali še danes tako zdravniki prisegajo in spoštujejo prisego?

V petek, 20.3.2020, imate 4.uro na urniku zgodovino. V priponki so navodila za delo.

PETEK, 20.3.2020 (4.ura)

ZGO6-20.3.2020