NIT 5

SREDA, 27. 5. 2020

Upam, da ste včeraj ponovili o vrtenju zemlje okoli svoje osi.

Danes boste raziskali, zakaj imamo letne čase.

Najprej rešite naloge z učenega lista, potem pa pojdite na Microsoft Teamse, kjer vas čakata dva kviza, s katerima bom preverila, koliko ste naredili in kaj razumete.

SONCE IN LETNI ČASI 2. DEL

TOREK, 26. 5. 2020

Kdaj bom dobila fotografije izdelkov? Nekja jih je fantastičnih. Jih bom jutri naložila na psletno stran.

Danes začnemo z novo snovjo.

Klikni na tukaj Sonce in letni časi 1. del in odprl se ti bo učni list.

SREDA, 20. 5. 2020

Ker mi še kar nekaj učencev ni poslalo fotografij izdelkov, smatram, da jih še niste uspeli narediti, zato podaljšujem tehniko še za eno uro. Snov naravoslovja nadaljujemo naslednji teden.

Ker ste nekateri priročnik založili, sem vam skenirala navodila za Čoln na elastiko in Mlin na veter. Nekateri ste mi sporočili, da nimate v naravolsovni škatli materiala za čoln na elastiko. V tem primeru mi pošljite fotografije mlina, vetrnice in vetropirja.

TOREK, 12. 5. 2020

Današnje naloge bodo kar za štiri ure. Do drugega torka. Če mi boste sporočili, da rabite še časa, pa se bomo lahko dogovorili, tudi še za naslednjo sredo.

TEHNIKA

ČOLN NA ELASTIKO

MLIN NA VETER

SREDA, 6. 5. 2020

Izkoriščanje vetra je današnja snov. Pa še vetrnico boste naredili. Načrt za vetropir bom jutri naložila, tako da ga boste naredili do drugega tedna.

IZKORIŠČANJE VETRA

Dodajam še načrt za vetropir.

VETROPIR

TOREK, 5. 5. 2020

Veter se rima na Peter. Peter nas ne zanima, nas pa zanima veter. V videu sem čisto na začetku naredila napako. Namesto vprašanja Kaj je zrak?, bi morala reči Kaj je veter?. Najprej si oglejte video, nato pa odprite učni list.

VETER

SREDA, 22.4.2020

Ena ura naravoslovja je še od včeraj, torej Zračni pritisk. Onesnaževanje zraka pa vam je pripravila Tina.

ONESNAŽEVANJE ZRAKA

TOREK, 21. 4. 2020

Zračni tlak ali pritisk

Si se kdaj vprašal kaj je to? Čisto preprosto. To je teža zraka, ki pritska na nas.

1. Poglejte si najprej posnetek z dvema poskusoma.

Razlaga poskusa z jajcem je tukaj MALI ZNANSTVENIK

Sedaj pa podrobnejša razlaga.

2. Odpri si posnetek, ki sem ga našla na youtube in ga prevedla, poslušaj, nato boš nadaljeval.

ZRAČNI PRITISK- RAZLAGA

3. Preberi in naredi strani iz e učbenika

E UČBENIK STRAN 139

Zadnje, 5. naloge, ti ni treba narediti ( izdelaj vetrokaz).

4. Če si vse dobro preučil nadaljuj z naslednjo stranjo

E UČBENIK STRAN 143

5. Končaj s stranjo na Radovednih pet. Odpri slikico s televizijo. Preberi besedilo pod fotografijami. V zvezek zapiši zračni tlak in prepiši vse, kar piše pod slikami. Prepis fotografiraj in mi fotografijo pošlji.

RADOVEDNIH PET- ZRAČNI TLAK

SREDA, 14. 4. 2020

Začenjamo z novo snovjo. Tina vam je pripravila super naloge, s katerimi boste spoznali nekaj novih stvari o zraku. ( Na strani 58 v DZ Naravoslovja je napaka. Pri zgorevanju goriva v motorju avtomobila ne nastaja ogljikov dioksid, temveč ogljikov oksid)

SESTAVA ZRAKA

Nekaj utrinkov iz našega naravoslovnega dne. Še vedno čakam na odzive nekaterih učencev.

NARAVOSLOVNI DAN V SAMOIZOLACIJI ZA PETI RAZRED

TOREK,14.4,2020

Po naravoslovnem dnevu, si mi moral poslati poročilo o delu ali fotografije.

Če si mi jih poslal, potem ti danes ni treba nič početi za naravoslovje. Lahko posadiš še kakšno rastlinico ali pa zaliješ rože.

Vsi, ki mi poročila ali fotografij niste poslali, odgovorite na spodnja vprašanja in mi jih do petka posredujte kot wordov dokument ali fotografijo zapisa.

1. Katere vrste prsti si nabral?
  2. Katera prst je naredila na papirju najtemnejšo barvo?
  3. Katera prst je imela največ peščenih delcev?
  4. Skozi katero prst je najprej pritekla voda?
  5. V kateri prsti je bilo največ zračnih mehurčkov?
  6. S katero prstjo si lahko oblikoval klobaso?

Fotografiraj zapis, ki si ga moral prepisati v zvezek.

Če nalog iz naravoslovnega dneva nisi naredil, se kar loti dela. Na zapise iz tega dneva bom še posebej pozorna, ko se vrnemo v šolo.

TOREK, 7. 4. 2020

Jutri bo naravoslovni dan, kjer boste raziskovali značilnosti prsti ( zemlje). Danes boste naredili uvod v to novo snov. V priponki so navodila.

TLA IN PRST

Sreda, 1. 4. 2020

Danes zaključujemo snov o vodi. Odpri navodila in veselo na delo.

VODA- UTRJEVANJE

TOREK, 31. 3. 2020

Zelo resen problem naše dobe je onesnaževanje vode. To je danšnja tema. Poglej si dva filmčka in reši naloge iz DZ. Navodila so v dokumentu spodaj.

ONESNAŽEVANJE VODE

SREDA, 25.3.2020

Naslov današnje teme je Pitna voda je vrednota. Spodaj in v nalogah sta povezavi do dveh filmčkov. Naloge lahko delate do naslednjega tedna.

Pitna voda je vrednota

Video 1

Video 2

TOREK, 24.3.2020

Še vedno ostajamo z vodo. Kroženje vode v naravi boste preštudirali. Odprite video na spodnji povezavi. Najprej si oglejte  video.

VODA V NARAVI – VIDEO

Zdaj pa se lotite dela. V besedilu je ista povezava do videa, kot zgoraj.

KROŽENJE VODE V NARAVI

TOREK, 17.3.2020

Danes boš pri naravoslovju dobil snov za torek in sredo ( za tri šolske ure). V priponki so navodila. Naslov teme je Voda je topilo. Če ne moreš narediti opisanega poskusa, naredi vsaj poskus iz učbenika na strani 48.

V prejšnji različici priponke so bile napake.

Naloženo je popravljeno besedilo. ( Upam, da brez napak)

VODA JE TOPILO