ŠPO 9

SREDA, 20.5.2020

Kako lep datum… Izkoristimo te dvajsetice 🙂

Med vadbo ne pozabi na vnos tekočine.

Dvajset je lepa številka

PONEDELJEK, 18. 5. 2020

Preizkusimo se v svetovnem rekordu 🙂

SVETOVNI REKORD

SREDA. 13. 5. 2020

Rešitve enostavne slikovne križanke so danes ključ do vaše obhodne vadbe 🙂

KRIZANKA

SREDA, 6. 5. 2020

Danes bomo krepili moč rok in ramenskega obroča. Potrebuješ utež – tokrat bosta to plastenki z vodo.

VAJE ZA MOC_PLASTENKA

PONEDELJEK, 4. 5. 2020

Za današnjo uro potrebuješ kolebnico.

KOLEBNICA

SREDA, 22. 4. 2020

Le kdaj ima moj najboljši prijatelj rojstni dan? Hitro se spomni in opravi zastavljeno nalogo 🙂

ROJSTNI DAN

PONEDELJEK, 20. 4. 2020

Igrajmo se kolo sreče 🙂 Še pred tem pa se moramo ogreti 🙂

KOLO SRECE

SREDA, 15. 4. 2020

V teoretičnem delu bomo ponovili kako se varno pripravimo za pohod v gore ter ponovili oziroma se naučili nekaj osnovnih vozlov.

Pri praktičnemu delu potrebujete kredo ali lepilni trak s katerim izdelate koordinacijsko lestev. Tokrat bomo delali vaje za koordinacijo nog.

varnost v gorah in lestev

SREDA, 8. 4. 2020

Bodimo ustvarjalni in se preizkusimo v poligonu.

Teoretičen del pa tokrat samo ponovimo, vse to namreč že znamo 🙂

gimnastika osnovni polozaji poligon

PONEDELJEK, 6. 4. 2020

Pred nami je nov teden in nova športna zabava. Začnimo ga s polno energije in gibalno abecedo.

SVK IN ABC

SREDA, 1. 4. 2020

Danes si bomo merili srčni utrip. Najprej preberi teorijo in navodila za delo, potem pa hitro v akcijo. Pa ne pozabi, potrebno je upoštevat navodila in priporočila NIJZ.

Ker je pa v družbi vse lažje, povabi na rekreacijo še koga od domačih 🙂

SRCNI UTRIP

PONEDELJEK, 30.3.2020

Konec meseca marca in začetek aprila je čas, ko se pripravljamo na izvedbo športno vzgojnega kartona. Zato sva vam pripravili nekaj teorije in seveda prakse s katerimi izboljšamo naše motorične sposobnosti. Želiva vam dober začetek tedna.

motoricne sposobnosti

Pred nami je nov teden in novi izzivi. V teoretičnem delu sva vama pripravili sodniške znake pri rokometu, v praktičnem delu pa imamo vaje, ki jih lahko izvajamo kar v dnevni sobi.

znaki rokomet

Lepo se imejte!

Pozdravljeni devetošolci!

Brez teorije žal tudi danes ne gre, NPZ-ji se bližajo… Imava pa za vas poseben izziv, najdete ga v priponki. 2. ura ROKOMET_pravila_18.3.

Lepo se imejte in veliko se smejte 🙂

Polona in Teja

___________________________________________________________________________________________________

Na spodnji povezavi je pdf dokument, ki vsebuje teoretično in praktično delo. V sklopu teoretičnega dela so tudi vprašanja, ki jih morate rešiti. Odgovore lahko pišete na list (ali v zvezek), ki ga prinesete v šolo, ko se spet vidimo.

Praktične vsebine so opisane v drugem delu. Za izvajanje vaj potrebuješ žogo.

Pazite na svoje zdravje in pridno migajte 🙂

ŠPO9_16.3._ROKOMET_OS.EL.