TIT 7

deseti teden  PE   29.maj  TIT  7
Vreme je kot nalašč za preizkušanje naslednjega izdelka:  Papirnato letalce

deveti teden     PE     22, maj      TIT 7
Malo drugačen izdelek, z drugačnim materialom.
Navodila  za delo so na listu, Poskusite in sporočite kako bo šlo!    Ladjica iz palčk

osmi teden    PE  15. maj   TIT  7

Origami je način dela, ki te sprosti, preusmeri misli, napravi prostor v glavi …  Kot nalašč za ta čas, ko imate veliko dela za šolo Danes še ena kocka, drugače sestavljena. Uporabi najprej star papir, potem pa morda zdaj, ko se trgovine že odpirajo kupiš papir za origami (barvni kvadrati).     Nova kocka

sedmi teden   PE    8. april        TIT 7

Za umiritev med delom za šolo predlagam izdelek, za katerega imate vsi material doma;

kocka

šesti teden  PE  24. april   TIT 7

Sedmi razred! Najprej naj vas spomnim na stran   Anispletne aktivnosti za učence / Astronomija, na kateri boste našli  navodila za opazovanje neba. Na spletu je tudi program Stellarium, ki ga brezplačno lahko naložite na svoj računalnik in na njem pogledate kaj je videti na nebu.  Poskusite!

Če bo vreme lepo pa vam pridejo prav navodila za izdelavo dveh igrač:   Mlinček in zmaj

Odpočijte si in lepo se imejte!

peti teden  PE   17. april     TIT 7

Poskusi še s tem izdelkom!       Mapa origami

četrti teden  PE  9. april  TIT 7

Prazniki so pred nami – lepo se imejte! Lepo vreme imamo- izkoristite ga!                                      Za danes le dva predloga: zgibana škatlica in kokoška ali petelin, ki ga smo ga že delali.

Škatlica

Kokoška 2

tretji teden   PE 3. april  TIT 7

Najprej poglejmo, kaj ste odgovorili zadnjč.

1. Evropa proizvede vsako leto 58 milijonov ton plastike (mislim, da so to podatki za leto 2015). Če zapišemo to v kilogramih je to 58 000 000 000 kg.
  2. Plastika v morju razpade na zelo majhne delce, temu rečemo mikroplastika. (mili pomeni tisočina, mikro pa milijoninka ) Te koščke pojedo živali v morju, mi pojemo njih – in plastika je v našem telesu. Mikroplastika škodi tudi ribam in jih spreminja.
  3. Leta 2015 smo odvrgli 45 000 ton uporabljene plastične embalaže.

DELO DANES  Praznikom, ki se bližajo primerno boste doma naredili nekaj lahko po mojih navodilih, ali pa ustvarite kaj sami. Zdaj ste na vrsti sedmi razred, da se mi oglasite na mail (nadalikon7@ gmail.com). Napišite, kaj boste delali ali delate, vprašajte če potrebujete nasvet, pošljite skico ali sliko izdelka  ali pa samo sporočite kako ste.

Moj predlog pisanice

drugi teden    PE 27. marec TIT 7

V šoli smo se že pogovarjali o dobrih in slabih straneh plastike. Urad za publikacije Evropske unije je pripravil plakat, ki nas opozarja na slabe plati plastike. Najdeš ga na povezavi

Preberi ga  in na list zapiši datum, naslov SLABE STRANI PLASTIKE ter vprašanja in odgovore:

1.stran   S številko zapiši koliko kg plastike vsako leto proizvede Evropska unija!

1. stran  Kako nastane mikroplastika?

3.stran   Koliko odpadne embalaže smo ustvarili v letu 2015?

Lahko pišeš tudi na list od prejšnje ure, pazi le, da boš liste spravljal.

Lep konec tedna želim celemu sedmemu razredu!

prvi teden PE 20. marec TIT 7

Pozdravljen, sedmi razred!

Orodje, zbirke, zvezki – vse je v šoli. Za začetek in dokler je lepo vreme je moj prvi nasvet, da greste v naravo, opazujete, poslušate… Poglejte k navodilom za FIZ 9 , kjer so še trije predlogi za opazovanje zvezd (to nam bo prišlo prav tudi drugo leto pri fiziki).

Poiščite orodja, ki jih imate doma, pomagajte staršem pri delu, kuhajte in pecite… Izkušnje, ki jih pridobite pri praktičnem delu so neprecenljive.  Bom prepisala z listka, ki mi visi nad pisalno mizo:

osvojimo     20 %  slišanega

50 % slišanega in videnega

70 % tistega kar smo sami povedali (povedanega)

90 % tistega kar smo sami naredili (narejenega)

Današnja naloga je torej ta, da greste zvečer ven, poiščete Veliki voz in Severnico in ju skicirate na list. Narišite tudi drevo, hišo ki jo vidite pod njima, da boste čez kakšno uro lahko preverili kje sta oba. List spravite, da ga boste lahko prinesli v šolo.

Kje je tukaj zveza s poukom tehnike, boste rekli? V naravi, opazovanju narave, najdejo strokovnjaki ideje za izdelavo stvari, ki lahko človeku olajšajo življenje (te ideje pa navadno najprej skicirajo na papir).

Zunaj je malo hrupa s ceste več pa je sila glasnih in veselih pogovorov, ob katerih sem se spomnila na lep video: