TIT 6

deseti teden   ČE   28.maj  TIT  6
Vreme je kot nalašč za preizkušanje naslednjega izdelka:  Papirnato letalce

deveti teden     ČE   21, maj      TIT 6
Navodila  za delo so na listu, Poskusite in sporočite kako bo šlo!    Ladjica iz palčk

osmi teden    ČE  14. maj   TIT  6

Origami je način dela, ki te sprosti, preusmeri misli, napravi prostor v glavi …  Kot nalašč za ta čas, ko imate veliko dela za šolo Danes še ena kocka, drugače sestavljena. Uporabi najprej star papir, potem pa morda zdaj, ko se trgovine že odpirajo kupiš papir za origami (barvni kvadrati).     Nova kocka

sedmi teden  ČE   7. maj      TIT 6

Pozdravleni, šestošolci! Počitnice so mimo. Upam, da ste se imeli lepo in ste si odpočili!

Spet sem izbrala izdelek, ki ga lahko naredite vsi – potrebujete le veselje in papir ter potrpljenje, Ne obupajte, če prvi izdelek ne bo dober. Vaja naredi mojstra!

kocka

šesti teden   DAN DEJAVNOSTI

peti teden  ČE  16. april  TIT 6

Spet izdelek, ki ga lahko naredite doma. To je moj predlog, sami še kaj poiščite! Pa lep pozdrav celemu šestemu razredu!                                                                                                                               Mapa origami

četrti teden     ČE  9. april   TIT 6

Predlagam ti, da narediš škatlici. Ena je zgibana, za drugo pa izrežeš obliko dveh kokošk ali petelinčkov, ki ju potem zlepiš v obliko košarice.

Položi vanju lepo pobarvan pirh  ali drobno darilce… in razveseli nekoga za praznike.

Škatlica

Kokoška 2

Pa lepo praznujte!

tretji teden  ČE 2. april  TIT 6

Papir, ki ste ga naredili je super! Spravite ga, jaz pa shranjujem vaše slike in sem vesela vsakega, ki se oglasi.

Predlagam novo zaposlitev. Vi pa seveda liščite možnosti kaj bi naredili drugače, boljše.Lahko iščete v svojih mislih, po spletu ali pa v razgovorih z domačimi.

Velikonočni praznki ponujajo velko možnosti za delo: od pomoči pri pospravljanju in peki, do izdelave dekoracije. Dobro je le, da pravočasno pripravite kar potrebujete. Predlagam, da eden drugega spomnimo kaj bi lahko naredili:

-Če boste barvali s čebulo je zadnji čas da iščete čebulne olupke in prosite ženski del družine za stare najlonke v katere boste stisnili pirhe

– poglejte kakšne barve imate

– bi delali pisanke?  PISANICE

Oglasite se na mail!

dugi teden 26. marec TIT 6

1. marec je materinski dan. Zunaj je sneg, vi pa znate narediti tulipane iz papirja…

Danes imate tole nalogo:

– Na moj mail  (nadalikon@gmail.com) mi pošljite sliko vašega papirja in napišite:

kdo vam je pomagal pri izdelavi,

ste delali ponavodilih ali ste kaj spremenili,

vam je papir uspel, ste z izdelkom zadovoljni,

kje in koliko časa ste sušili.

Kdor papirja še ni naredil, bo zdaj, ko je slabo vreme gotovo imel čas. Odgovore pošljite do srede 1. aprila. (Lahko je zraven še šala za prvi april.) Pa lepo se imejte!

Če vas zanima  več o papirju, pa lahko pogledate te strani (ali pa še sami kaj poiščete):

–   Ideje za izdelavo. (Vaše sito je bilo veliko bolj preprosto.) Papir – izdelava doma 1

ali  Papir – izdelava doma 2

– tako so (ali pa še)  delajo posebno vrsto pairja na Kitajskem. Zelo zanimivo.                  Papir – Kitajska

–  sodobna izdelava v tovarni  (video)  Papir iz tovarne

–  teorija o zgodovini papirja    Papir – zgodovina

–  doma lahk izdelate lastno hiško    Hiša iz kartona

prvi teden 19. marec TIT 6

Dober dan, šesti razred!

Delali smo z lesom, zdaj pa je na vrsti papir. Vaša naloga je, da sami doma naredite papir. Ko se vrnemo v šolo, boste prinesli kos svojega papirja in povedali, kako ste ga izdelovali. Če kaj ni jasno mi pišite.

Kako sam narediš papir-navodila