LUM 3a

LUM – ČETRTEK, 14.5.2020   NA CVETOČEM TRAVNIKU

•  Si opazil, kako pisan postaja travnik? Vedno več cvetlic cveti na njem. Danes ga boš naslikal po postopku, ki je predstavljen v ppt na spodnji povezavi.

Na cvetočem travniku

• Kriteriji za današnji likovni izdelek: – upoštevanje navodil (pravilno izveden postopek)    – zapolnjen cel list         – pravočasno oddana naloga
  • Po teh kriterijih bom izdelek točkovala. Iz teh točk boš dobil oceno pri LUM.
  • Likovni izdelek fotografiraj in do sobote (16.5.2020) zvečer pošlji na moj e-mail.

NEKATERI MI ŠE VEDNO NISTE POSLALI FOTOGRAFIJE IZDELKA PREJŠNJEGA TEDNA!

LUM – ČETRTEK, 7.5.2020   IZDELEK IZ ODPADNEGA MATERIALA

• Tudi pri LUM boš recikliral. Kaj že to pomeni? Ja, iz odpadnih materialov boš izdelal nov, uporaben izdelek ali igro.
  • Vesela bom, če boš izdeloval čisto po svoji zamisli. Če pa res nimaš ideje, si pomagaj z internetom ali šolsko spletno stranjo (beg pred učenjem-ustvarjamo).
  • Odslej vsak svoj likovni izdelek fotografiraj in do sobote zvečer pošlji na moj e-mail.

petra.senkinc@guest.arnes.si

Ob vsaki likovni nalogi bom zapisala kriterije, ki jih moraš upoštevati. Po teh kriterijih bom likovni izdelek točkovala. Iz teh točk boš dobil oceno pri LUM.

• Kriteriji za današnji likovni izdelek: – upoštevanje navodil     – uporabnost izdelka      – pravočasno oddana naloga
  • Ob tem izdelku prosim zapiši, kaj si ustvaril oziroma za kakšen namen se to uporablja.

LUM – ČETRTEK, 23.4.2020   SESTAVLJAMO SIMETRIČNE OBLIKE

• Pri MAT si se učil o simetriji. Simetrične oblike so tudi v naravi. Oglej si jih nekaj v spodnjem zavihku.

simetrične oblike

• Znaš poiskati simetralo na vseh slikah?
  • Pojdi v naravo in naberi čim več različnih materialov, kot so kamenčki, storži, plodovi, vejice, listi, cvetlica… Potreboval jih boš za izdelavo likovne naloge.
  • Tvoja naloga je sestaviti eno simetrično obliko iz nabranih naravnih materialov. Naberi, kar se ti zdi uporabnega.
  • Če je to težko izvedljivo, pa poišči drobni material kar doma. Lahko uporabiš gumbke, slamice, pokrovčke, flomastre, kocke, testenine, cofke, jedilni pribor, zobotrebce, itd…
  • Likovno nalogo lahko oblikuješ kar v naravi ali pa doma. Na sredini si označi simetralo (vrvica ali lepilni trak). Potem pa levo in desno (ali zgoraj in spodaj) oblikuj figuro tako, da bo simetrična.
  • Tu si lahko ogledaš nekaj primerov.

izdelki

BODI USTVARJALEN!

LUM – ČETRTEK, 16.4.2020   OBLIKOVANJE: ZAŠČITNA MASKA

Izdelaj zaščitno masko za čez usta in nos (lahko jo izdelaš iz papirnatih brisačk ali iz blaga). V pomoč naj ti bosta spodnja posnetka. Lahko pa delaš čisto po svoje. Da tvoja maska ne bo pusta, jo okrasi (pobarvaj, poslikaj).

Če želiš, mi pošlji fotografijo svojega izdelka. Najbolj zanimive fotografije, ki jih bom dobila do sobote, bom objavila v zavihku DOMAČI MOJSTRI.

LUM – 9.4.   OBLIKOVANJE IZ TESTA: VELIKONOČNA UMETNINA

Pred vrati je prazničen vikend, ko bo v mnogih domovih zadišalo po velikonočnem kruhu ali potici.

Prosi mamo, naj zamesi malo več testa, da boš tudi ti ustvaril svojo velikonočno umetnino. Na spodnji povezavi sem ti pripravila nekaj idej. Lahko pa ustvarjaš tudi čisto po svoje.

velikonočni kruh

Če mama ne bo mesila testa, si lahko sam pripraviš slano testo in ustvarjaš z njim. Potrebuješ lonček moke in lonček soli, pa seveda primerno količino vode. Pazi, da ne bo testo preredko. Te umetnije žal ne boš mogel pojesti.

Veliko ustvarjalnih užitkov in lepe praznike tebi in tvojim domačim.

Pozdravljeni,

tokrat se oglašam s fotografijami vaših robotov. Bili ste pravi umetniki. Prav vsem čestitam za tako domiselne izdelke. Oglejte si jih na spodnji povezavi.

roboti

LUM – 2.4.   SLIKANJE: POMLAD

Za SPO si oblikoval miselni vzorec, zdaj ga še polepšaj s sličicami, ki jih sam naslikaš (z barvicami).

Naslikaj tisto, kar si zapisal v miselni vzorec.

LUM – 26.3. KIPARSTVO: PREGIBANJE OBLIK IZ TRŠIH PAPIRNIH GRADIV

Danes boš kipar. Pri delu boš potreboval različne kose kartonov, lepenk in tršega papirja (lahko si pomagaš kar z embalažo različnih živil, škatlami), lahko tudi drugi material (vrvice, tanjša žica itn.), škarje, lepilo, morda celo lepilno pištolo, če ti bodo pomagali starši.

Kose kartona, lepenke, tršega papirja boš pregibal in lepil tako, da boš oblikoval robota. Pazi, da bo stabilen.

Če imaš s pregibanjem težave, pa oblikuj robota iz odpadne embalaže (škatlice zdravil, čaja, testenin…). Polepi ga s kosi časopisnega papirja.

Če imaš možnost svoj izdelek fotografiraj in fotografijo pošlji na moj e-mail.

petra.senkinc@guest.arnes.si

Časa imaš veliko – do naslednjega četrtka. Takoj danes pa začni pridno zbirati material, ki ga boš potreboval za delo.

LUM – 19. 3.

Pojdi na sprehod po svojem kraju in poišči zgradbo ali kaj drugega, kar predstavlja dediščino tvojega kraja.

To naslikaj ali nariši na list, ki naj ne bo manjši od formata A4. Lahko uporabiš barvice, svinčnik, oglje, voščenke… po lastni želji.

Ko se bomo vrnili v šolo, obvezno prinesi izdelek s sabo. Predstavil nam ga boš.

Ne pozabi!!! 25.3. praznuje tvoja mama. Izdelaj ji kaj lepega.