DKE 7

ponedeljek, 1. 6. 2020

Dragi učenci,

dočakali smo našo zadnjo uro na daljavo v tem šolskem letu.  Upam, da veselite, da boste v sredo lahko ponovno šli v šolo.

Tokrat bomo spoznali verstvo, ki ga imenujemo ISLAM, verniki pa so MUSLIMANI. S pomočjo besedila v učbeniku odgovorite na vprašanja v priponki. ISLAM

Nasvidenje kmalu.

ponedeljek, 25. 5. 2020

Dober dan sedmošolci,

spet je tu ponedeljek. Najprej naj pohvalim vse tiste, ki ste svojo zadolžitev opravili do roka in se pri tem še potrudili. Nekateri ste pa naredili zelo na hitro.  Oceno dobite na vaše maile. Sem  pa malo razočarana, ker mi niste vsi poslali predstavitev verstva, kljub temu, da sem vas še v petek spomnila preko zooma. Kakšno oceno boste dobili, mene malo skrbi ?

Danes vam pošiljam predstavitev judovske vere. JUDOVSTVO

Pošiljam vam še tabelo v katero  morate s pomočjo predstavitve zapisati glavne stvari o judovstvu. Torej izpolnite drugo kolono. Tisti, ki imate tiskalnik lahko pišete v wordov dokument in ga nato natisnete in prilepite v zvezek.  Ostali pa tabelo prerišite v zvezek, prepišite kolono o krščanstvu ter izpolnite še kolono z  judovstvom. Verstva_tabela

Lep sončen teden vam želim.

ponedeljek, 18.5.2020

Pozdravljeni sedmošolci,

nekateri ste bili zelo pridni in ste mi že poslali svoje predstavitve različnih verstev. Preostale še čakam.  Kriterije in vprašanja  ste dobili na svoje maile 24. 4. 2020. Vsa ostala navodila pa imate v PP predstavitvi s prejšnje ure. Prejšnji ponedeljek je bil športni dan, zato vam rok podaljšujem do 20. 5. 2020. Po tem datumu pa bom seveda upoštevala, da niste oddali pravočasno in vam bom tudi odštela točke.

Ker danes nimate druge zadolžitve se nemudoma lotite dela in mi predstavitev pošljite že danes.

ponedeljek, 4. 5. 2020, 11.5.2020

Sedmošolci pozdravljeni,

najprej vam pripenjam rešitve nalog iz prejšnjih dveh ur. Natančno preverite vaše zapise v zvezek iz preteklih dveh ur. Popravite morebitne napake. 3DKE Krščanstvo – rešitve; 4DKEVerstva in ustava – rešitve

Sedaj pa k učni snovi današnje in naslednje ure.

Vsa navodila za svoje delo imate napisana in glasovno posneta v PP predstavitvi. VERSTVA

Upam, da vam bo zanimivo in v pomoč.

Torej veselo na delo.

ponedeljek, 20.4.2020

Pozdravljeni sedmošolci,

zaradi praznika se nismo brali 14 dni. Malo sem razočarana nad nekaterimi, ker mi niste poslali naloge. Prosim, če to nalogo nemudoma opravite danes. Poslala sem vam tudi obvestila na mail. Vsi tisti, ki ste nalogo opravili pa pohvaljeni, naredili ste super.

Rešitve bom objavila danes zvečer, ko bodo nalogo opravili še ostali.

Danes vam najprej pripenjam dokument z današnjimi nalogami. 4DKEVerstva in ustava

V šoli vam vedno na začetku ure povem, kaj se bomo učili in kaj morate na koncu znati. Ker vam tega na daljavo ne morem povedati sem vam napisala. Vi pa preverite ali to res znate. Če ne znate, potem morate še enkrat prebrati snov v učbeniku in v zvezku. Na vprašanja odgovorite samo ustno, ni potrebno pisati.  Verstva_preverjanje

Kdor si lažje zapomni snov če jo sliši, naj se posname in se posluša. Velja tudi za druge predmete.

Vztrajno delajte za šolo še naprej, čeprav vam je najbrž težko.

učiteljica Nataša

ponedeljek, 6. 4. 2020

Dragi sedmošolci, upam, da ste lepo preživeli vikend, pa tudi, da imate še vedno voljo za delo na daljavo. Jaz vas zelo pogrešam in komaj čakam tisti ponedeljek, ko vas bom lahko videla in slišala v razredu.

V prilogi vam pošiljam vsebino današnje ure.DKE3 Krščanstvo

Ker se mi v delu na daljavo še niste javili in ne vem ali sledite mojemu predmetu, vas ta teden prosim, če mi pošljete naloge, ki jih imate v priponki rešene na naslov:                       natasa.nelec-sedej@guest.arnes.si

To lahko storite na dva načina ali fotografirate zapis v zvezku in mi pošljete fotografijo ali pa rešite naloge v wordovem dokumentu in mi ga pošljete. Najboljše, da ta storite kar takoj danes, da ne pozabite.

Lepo se imejte in ne pozabite prezračiti možgančkov na svežem zraku.

Učiteljica Nataša Nelec Sedej

ponedeljek, 30. 3. 2020

Pozdravljeni učenci,

najprej vam v prilogi pošiljam rešitve za drugi delovni list iz prejšnje ure. DKE2_Verovanje, verstva, država – rešitve

Danes prehajamo na novo učno snov, ki pa je pravzaprav nadaljevanje stare, kjer smo se pogovarjali o človekovih pravicah. Naslednjih nekaj tednov bomo podrobno raziskali, kaj pomeni

PRAVICA DO SVOBODNE VEROIZPOVEDI in pokukali v svet 5 NAJVEČJIH SVETOVNIH VERSTEV.

Navodila za delo so v prilogi. Svoboda veroizpovedi 2

Vestno delajte naloge, ker boste morali pokazati vse vaše zapise v zvezku. Kdaj in kako vam še sporočim.

Bodite zdravi

učiteljica Nataša Nelec Sedej

Ponedeljek, 23. 3. 2020

Pozdravljeni sedmošolci,

v drugem tednu pouka na daljavo verjetno že dobro obvladate svoje delo. Ker se prejšnji teden nismo »brali«, boste danes dobili nekaj dela več. Upam, da ne bo prehudo.

V šoli smo se pri pouku nazadnje pogovarjali o človekovih pravica. To je precej zapletena in težka tema. V zadnjem času se je zaradi bolezni, ki razsaja po vsem svetu, na področju človekovih pravic marsikaj spremenilo. Temo bomo zato nadaljevali, ko se vrnemo v šolo.

Eden od ciljev pouka pri DKE je tudi razvijanje kritičnega mišljenja učencev. Zato želim, da poskušate učenci kritično razmišljati o svetu okrog nas.

V priponki vam pošiljam nalogo, ki bo kot nalašč za to. DKE1_EU

Naslednja naloga pa je že povezana z novo temo to je: Verovanje, verstva, država. Upam, da vam bo tema zanimiva.

V priponki so navodila za delo. DKE2_Verovanje, verstva, država

Naloge naredite do naslednjega ponedeljka. Če imate težave pri delu ali bi samo radi delili z mano kakšno misel, vas vabim, da mi pišete : natasa.nelec-sedej@guest.arnes.si

Z veseljem vam bom odgovorila. Lepo bodite.