Dan norcev

🙂 Najodmevnejše šale, ki jim je verjela večina ljudi:

1957: angleški BBC je v svojem programu Panorama objavil, da so v Švici začeli pobirati špagete z dreves, ki rastejo samo v Švici. Veliko ljudi je poklicalo v redakcijo, da bi izvedeli, kje bi lahko tudi oni kupili taka drevesa, da bi jih nato gojili doma.

50. leta 20. stoletja: nizozemska televizija je objavila, da se je stolp v Pisi porušil.

1995: nacionalna televizijska postaja TVM na Malti je objavila, da so odkrili nov podzemni prazgodovinski temelj, v katerem je bila tudi mumija, naslednje leto pa so si privoščili še vse voznike avtomobilov, ko so objavili, da bodo morali vsi vozniki po novem voziti po desni strani cestišča in ne več po levi.

Pred nekaj leti: na več kitajskih in južnokorejskih spletnih straneh so objavili, da je ameriški CNN poročal, da so ubili ustanovitelja Microsofta Billa Gatesa.

Prav res pa se je zgodilo tole: leta 2004 je uradno začel delovati Gmail.